Odlećmy razem do gwiazd, czyli walentynki MGL SŁOWO

Niecodzienne, bo walentynkowe spotkanie poetycko-muzyczne Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO odbyło się 15 lutego 2019 roku w cukierni Pokusa w Mielcu. Była to okazja, aby w tak wyjątkowym dniu  mieleccy poeci zaprezentowali swoje wiersze o miłości.

Na spotkaniu było czerwono, romantycznie, lirycznie, muzycznie o miłości do ludzi, przyrody, zwierząt, świata.
W cudowny nastrój święta zakochanych wprowadziła wszystkich Małgorzata Pazdro, śpiewając piosenki: „Razem zestarzejmy się”, „Rękawiczki”, „Wiosna i deszcz”, „Lubię wracać tam gdzie byłem”, „Szukaj mnie”, „Odlećmy razem do gwiazd”.

Prezentację wierszy miłosnych rozpoczęła prezes MGL SŁOWO Aleksandra Piguła , a następnie strofy o miłości  recytowali wszyscy  członkowie grupy. Nie zabrakło też opowieści o okolicznościach pisania poezji romantycznej i wspólnych rozmów przy kawie i herbacie.

Z uwagi na to, że sala w cukierni nie mogła pomieścić więcej osób, w spotkaniu uczestniczyli tylko członkowie grupy, a dodatkową atrakcją było to, że każdy uczestnik miał na sobie element w czerwonym kolorze. O miłości można mówić bez końca, wszak niejedno ma imię , o czym przekonaliśmy się wszyscy i będziemy wracać do tego spotkania jeszcze długo. Na spotkaniu obecny był prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej Janusz Chojecki, który zabłysnął wiedzą na temat świętego Walentego. 

 Dziękuję Bogusławowi Trojnackiemu za piękne zdjęcia, właścicielce cukierni  pani Marcie Rączce -Żurawskiej, paniom Uli i Małgosi za ciepłe przyjęcie, a wszystkim zakochanym w poezji członkom Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO za wspaniałą ucztę literacką.

Aleksandra Pigułalink do galerii: http://rom54.blogspot.com/2019/02/walentynki-poetycko-muzyczne.html


 

Please publish modules in offcanvas position.