Pozwólmy mówić słowom”- pod takim tytułem odbyło się 26 sierpnia 2023 roku w Domu Kultury w Przecławiu finałowe spotkanie poetycko-muzyczne realizowane przez Podkarpacki Uniwersytet Ludowy  w Tuszymie, w ramach zadania publicznego z dotacji Mały Grant 2023. Cykl  spotkań i warsztatów literackich zwieńczony został wydaniem almanachu „Pozwólmy mówić słowom”.

Na terenie Leśnictwa Szkółkarskiego Przecław, Podkarpacki Uniwersytet Ludowy z siedzibą w Tuszymie w ramach zadania „Mecenat Kultury Słowa”, zorganizował 27 czerwca 2023 roku spotkanie poetycko – muzyczne. Organizatorzy, prezes PUL Anna Szlachetka i Barbara Kopacz zaprosili na tę imprezę twórców z powiatu mieleckiego piszących poezję i prozę.

30.05.2023 roku w Miejskiej Bibliotece  Publicznej SCK w Mielcu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu literackiego "(nie)Odkryta Ziemia Mielecka”.
Konkurs ma na celu odkrywanie piękna regionu mieleckiego, jak i upamiętnienie postaci Marii Błażków – mielczanki zaangażowanej w sprawy społeczne, bibliotekarki zarządzającej przez wiele lat Miejską Biblioteką Publiczną SCK w Mielcu.

Jury w 3-osobowym składzie postanowiło nagrodzić prace w kategorii poezja i proza.

W kategorii Poezja 2. miejsce zdobyła Barbara Sażalska za utwór "Rynek 31", a w kategorii Proza 3. miejsce przyznano Danucie Maziarz za utwór "Śladami wspomnień".

Obie nagrodzone panie są członkiniami Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO TMZM.

Składamy serdeczne gratulacje.
T.E.Pyzik

Małopolska Nagroda Poetycka „Źródło” to konkurs poetycki skierowany do wszystkich pełnoletnich Polaków. Idea konkursu wynika z potrzeby umacniania  –  zagrożonego w dobie globalizacji – poczucia tożsamości. Ponadto jest też związana z istotnymi pytaniami: kim jesteśmy, dokąd zmierzamy, jakie są źródła naszego systemu wartości, na czym opiera się ten system.

17 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu rozstrzygnięto IV Międzyszkolny Konkurs Literacki pod hasłem „Podróże na piórze”, którego organizatorem był popularny „Elektryk”. Patronat Honorowy nad konkursem sprawowali: Lidia Gereło - dyrektor ZS oraz Mielecka Grupa Literacka SŁOWO TMZM.

16 kwietnia 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu odbyło się czwarte już spotkanie Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO z cyklu „Dwa słowa w Słowie”. Zgodnie z formułą prezentowane były dwie poetki z MGL SŁOWO. Tym razem były to Aleksandra Piguła i Stenia Funia Krawiec.

4 marca  2023 roku w  Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu odbyła się promocja ósmego tomiku poezji Aleksandry Piguły zatytułowanego „Dalej niż słowa” wydanego nakładem własnym autorki z kolorowymi obrazami artysty malarza Stana Bigdy i wspaniałą recenzją Jana Tulika, uznanego krytyka literackiego. Tomik autorka zadedykowała  swojej Mamie.

Please publish modules in offcanvas position.