5 kwietnia 2024 r. w auli Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu, odbyła się III Biesiada Humanistyczna, zorganizowana w ramach obchodów Światowych Dni Poezji oraz Roku Czesława Miłosza, ustanowionego przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej.

Sympatycy i członkowie TMZM !!!  Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im Władysława Szafera jest organizacją pożytku publicznego, co oznacza, że istnieje możliwość zasilenia 1,5-procentowym odpisem należnego podatku, z przeznaczeniem na naszą działalność statutową.
   Zarząd Towarzystwa zwraca się do członków, sympatyków Towarzystwa oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o odpis 1,5% podatku dochodowego osób fizycznych za rok 2023.
W rozliczeniu rocznym PIT wystarczy wpisać w odpowiednich rubrykach formularza pełną nazwę „Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera” nr KRS 0000183891 oraz kwotę.  Liczymy, że zechcecie Państwo przeznaczyć swoje 1,5% na ten cel.

20 marca 2024 roku Aula Spółdzielczego Domu Kultury w Mielcu zapełniła się miłośnikami słowa pisanego, przyjaciółmi, sympatykami Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO TMZM.
Mottem przewodnim spotkania z okazji Światowego Dnia Poezji z wierszami mieleckich poetów i gości był słynny cytat Czesława Miłosza "Bo więcej waży jedna dobra strofa niż ciężar wielu zapisanych stronic".

Mielecka Grupa Literacka SŁOWO Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej oraz Państwowa Szkoła MuzycznaI i II Stopnia w Mielcu zapraszają na promocję książki Marii Czechowicz zatytułowanej „Rzeka Życia-MIŁOŚĆ”, która odbędzie się w dniu 2 marca 2024 r.(sobota) w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu przy ul. Kościuszki 10 w Mielcu o godz. 11.00.

1 lutego 2024 roku zmarł Śp. Bogdan Krawiec, mąż naszej koleżanki z MGL SŁOWO Steni Krawiec.

Zarząd i członkowie MGL SŁOWO, a także członkowie TMZM
składają kondolencje i przesyłają wyrazy szczerego współczucia Koleżance i Rodzinie.

Maleńkie Dziecię i Wielki Bóg w jednej osobie
Jedyny Ojca Syn przychodzi na świat
Rodzi się dziś w noc betlejemską w ubogim żłobie
Bóg dla którego w gospodzie miejsca brak
Aleksandra Piguła

17 grudnia 2023 roku z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Jerzego Mamcarza.
W imieniu Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu i Członków Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO składamy najszczersze kondolencje żonie Barbarze i całej Rodzinie.
Spoczywaj w Pokoju!  Zachowamy Jerzego Mamcarza w życzliwej pamięci!

Początek listopada to każdego roku czas zadumy, w którym wspominamy naszych bliskich, przyjaciół i znajomych, którzy zakończyli już swoją ziemską wędrówkę. Członkowie Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO uczcili pamięć swoich zmarłych przyjaciół na Zaduszkach Poetyckich w Domu Kultury w Przecławiu  w dniu 3 listopada 2023 roku, w czasie których promowany był okolicznościowy folder „W pamięci wiecznie żywi”. Wśród wspominanych znaleźli się świętej pamięci: Paweł Dębicki, Mieczysław Działowski, Janusz Kapuściński, Wiesław Kulikowski, Małgorzata Mikina, Jan Robak, Jan Stępień, Roman Trojnacki.

Please publish modules in offcanvas position.