Lista Członków  Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO TMZM im. Władysława Szafera w Mielcu

1. Augustyn Lucyna
2. Borowska Setera Beata
3. Andrzej Ciach (KŚT)
4. Czechowicz Maria
5. Durak Piotr
6. Guziakiewicz Edward
7. Kaszub Anna
8. Kaszub Kinga (KŚT)
9. Kopacz Adam
10  Krawiec Stenia
11. Krzak Józefa (KŚT)
12. Łopuszańska Ewelina
13. Marek Henryka
14. Maziarz Danuta
15. Olter Marzanna
16. Orłowska Maria
17. Ortyl Zbigniew
18. Pazdro Małgorzata
19. Piguła Aleksandra
20. Pleban Beata
21. Prejzner Joanna
22. Pycior Tomasz
23. Pyzik Teresa Elżbieta (KŚT)
24. Rusin Danuta (KŚT)
25. Ryczek Justyna
26. Sażalska Barbara
27. Siembida Ewa (KŚT)
28. Strycharz Jolanta
29. Szetela Iwona
30. Trela Kazimierz
31. Wardzińska Bogdan Halina
32. Witek Elżbieta

Gościnnie: Decowski Adam, Dworak Stanisław, Linek Agata, Żurecka Małgorzata

Zmarli członkowie: Halina Działowska, Mieczysław Działowski, Janusz Kapuściński, Natalia Matkowska, Jan Stępień, Paweł Dębicki, Małgorzata Mikina, Jan Robak.

10-03-2024

30 września 2020 roku w Warszawie zmarł w wieku 74 lat śp. Stanisław Grabowski - poeta pisarz, autor książek dla dzieci, dokumentalista i recenzent. Stanisław Grabowski zaprezentował swój dorobek literacki na spotkaniu z członkami Mieleckiej Grupy Literackiej "SŁOWO" 5-go kwietnia 2014 roku w Bibliotece Miejskiej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

Henryka Marek to kolejna członkini Mieleckiej Grupy Literackiej "Słowo", której debiutancki tomik "Być różą", ukazał się dzięki wsparciu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej. Autorka jest liderem Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Żywa Woda" przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu i opiekunem diakoni muzycznej "Gloria".

"Herbert w szkole. Etyka i aksjologia", to tytuł wykładu dra Stanisława Dłuskiego, poety, eseisty, krytyka literackiego, wykładowcy w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego wygłoszonego na warsztatach literackich Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO TMZM 7 sierpnia 2020 roku w Hotelu Polskim w Mielcu.
Dr Stanisław Dłuski współzałożyciel i były redaktor naczelny kwartalników „Fraza” i „Nowa Okolica Poetów" jest autorem kilkunastu tomików (ostatni „Oda do próchna” 2020), monografii naukowych, opracowań. Jego wiersze znajdują się w antologiach roczników 60. I poezji po 1989 roku. Są tłumaczone na język angielski, czeski, francuski, serbski, rosyjski , ukraiński, włoski.

Please publish modules in offcanvas position.