30 września 2020 roku w Warszawie zmarł w wieku 74 lat śp. Stanisław Grabowski - poeta pisarz, autor książek dla dzieci, dokumentalista i recenzent. Stanisław Grabowski zaprezentował swój dorobek literacki na spotkaniu z członkami Mieleckiej Grupy Literackiej "SŁOWO" 5-go kwietnia 2014 roku w Bibliotece Miejskiej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

Henryka Marek to kolejna członkini Mieleckiej Grupy Literackiej "Słowo", której debiutancki tomik "Być różą", ukazał się dzięki wsparciu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej. Autorka jest liderem Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Żywa Woda" przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu i opiekunem diakoni muzycznej "Gloria".

"Herbert w szkole. Etyka i aksjologia", to tytuł wykładu dra Stanisława Dłuskiego, poety, eseisty, krytyka literackiego, wykładowcy w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego wygłoszonego na warsztatach literackich Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO TMZM 7 sierpnia 2020 roku w Hotelu Polskim w Mielcu.
Dr Stanisław Dłuski współzałożyciel i były redaktor naczelny kwartalników „Fraza” i „Nowa Okolica Poetów" jest autorem kilkunastu tomików (ostatni „Oda do próchna” 2020), monografii naukowych, opracowań. Jego wiersze znajdują się w antologiach roczników 60. I poezji po 1989 roku. Są tłumaczone na język angielski, czeski, francuski, serbski, rosyjski , ukraiński, włoski.

Drodzy sympatycy Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO. W czasie pandemii postanowiłam publikować co jakiś czas wiersze aby w tej formie pokrzepić na duchu i zapewnić, że poeci z mojej grupy dalej piszą a grupa działa ale inaczej. Zachęcam za moim przykładem wszystkich członków Grupy SŁOWO aby uaktywnili się na Facebook-u . Proszę zaglądać na stronę Grupy Słowo.
Pozdrawiam serdecznie
prezes MGL SŁOWO Aleksandra Piguła

Please publish modules in offcanvas position.