5 kwietnia 2024 r. w auli Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu, odbyła się III Biesiada Humanistyczna, zorganizowana w ramach obchodów Światowych Dni Poezji oraz Roku Czesława Miłosza, ustanowionego przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej.

Sympatycy i członkowie TMZM !!!  Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im Władysława Szafera jest organizacją pożytku publicznego, co oznacza, że istnieje możliwość zasilenia 1,5-procentowym odpisem należnego podatku, z przeznaczeniem na naszą działalność statutową.
   Zarząd Towarzystwa zwraca się do członków, sympatyków Towarzystwa oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o odpis 1,5% podatku dochodowego osób fizycznych za rok 2023.
W rozliczeniu rocznym PIT wystarczy wpisać w odpowiednich rubrykach formularza pełną nazwę „Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera” nr KRS 0000183891 oraz kwotę.  Liczymy, że zechcecie Państwo przeznaczyć swoje 1,5% na ten cel.

20 marca 2024 roku Aula Spółdzielczego Domu Kultury w Mielcu zapełniła się miłośnikami słowa pisanego, przyjaciółmi, sympatykami Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO TMZM.
Mottem przewodnim spotkania z okazji Światowego Dnia Poezji z wierszami mieleckich poetów i gości był słynny cytat Czesława Miłosza "Bo więcej waży jedna dobra strofa niż ciężar wielu zapisanych stronic".

Mielecka Grupa Literacka SŁOWO Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej oraz Państwowa Szkoła MuzycznaI i II Stopnia w Mielcu zapraszają na promocję książki Marii Czechowicz zatytułowanej „Rzeka Życia-MIŁOŚĆ”, która odbędzie się w dniu 2 marca 2024 r.(sobota) w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu przy ul. Kościuszki 10 w Mielcu o godz. 11.00.

Please publish modules in offcanvas position.