Promocja tomiku „Z nurtem czasu” Danuty Maziarz

14.01.2024 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu odbyła się promocja tomiku Danuty Maziarz „Z nurtem czasu”. W Sali Audiowizualnej zgromadzili się miłośnicy poezji, rodzina,  przyjaciele i znajomi  poetki.

Doskonały początek kolejnego roku Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO TMZM
Prezes MGL SŁOWO Aleksandra Piguła przedstawiła postać autorki, podkreślając, że od 2020 roku jest członkinią SŁOWO, ale już wcześniej brała udział w prezentacji twórczości w DPS-ie.

Interpretacji wierszy ze zbiorku „Z nurtem czasu” podjęły się dwie wspaniałe recytatorki: Elżbieta Witek i Maria Orłowska.

Wiersze poruszające tematykę wiary, postaw życiowych, wpływu przyrody na samopoczucie człowieka bardzo się podobały. Kilka trafnych fraszek zawartych w tomiku okazało się trafnym dopełnieniem  tej poetyckiej uczty.

Akcentem muzycznym spotkania była występ grupy Summer Voice pod kierunkiem Małgorzaty Pazdro w składzie: Barbara Jabłońska, Anna Żak i Yessica Motyl.

Danuta Maziarz, bohaterka promocji,  podziękowała Aleksandrze Pigule – prezesowi MGL SŁOWO, Beacie Borowskiej – Seterze, Ewie Salamadze i Jolancie Strycharz za pomoc organizacyjną, Jerzemu Szmalhoferowi i Halinie Chojeckiej za utrwalenie w kadrze całego wydarzenia; prezesowi TMZM Zbigniewowi Działowskiemu; wiceprezes MGL SŁOWO Teresie Elżbiecie Pyzik, prezesowi i wiceprezesowi Podkarpackiego Uniwersytetu Ludowego w Tuszymie – Annie Szlachetce i Barbarze Kopacz za obecność . Słowa podziękowań  skierowała również  ku rodzinie, która wspierała ją w całym tym przedsięwzięciu i  do wszystkich przybyłych gości, przyjaciół, znajomych, przedstawicieli środowisk twórczych, dzięki którym promocja tomiku nabrała sensu.

Długa kolejka ustawiła się do stolika, przy którym autorka podpisywała tomik.

Please publish modules in offcanvas position.