4 lipca 2009 roku w czytelni MBP w Mielcu przy ul. Kusocińskiego odbyła się druga promocja tomiku "Szukaj mnie" Joanny Betlej i Edwarda Guziakiewicza. W świat lirycznych uniesień z wierszy z tomiku przenieśli nas Dorota Kwoka i Stach Ożóg, a gościnnie zaśpiewała Agnieszka Ryś.
Joanna Betlej i Edward Guziakiewicz
Kolejne święto poezji, tym razem czytelnikom, członkom mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” i zaproszonym gościom, swój tomik „Szukaj mnie” zaprezentowali Joanna Betlej i Edward Guziakiewicz, autorzy biorący czynny udział w pracach Grupy od chwili jej powstania w 2006 roku. Ten wyjątkowy tomik poezji, wydany przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu, wydrukowała drukarnia Wydawnictwa Diecezjalnego w Sandomierzu.
Uczestników promocji, wraz z prezesem Towarzystwa Jerzym Kazaną na czele, powitała dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu Maria Błażków, zaś sylwetki samych autorów przedstawił prezes Grupy Zbigniew Michalski, który poprosił o recytację utworów z tomiku Dorotę Kwokę i Stacha Ożoga. Zanim to jednak nastąpiło, tytułem wstępu, swoje spojrzenie na poezję z tomiku przedstawił Stach Ożóg. Ten znakomity twórca, znawca poezji i literatury, działający w wielu obszarach sztuki, w profesjonalny sposób odniósł się do wierszy zawartych w tomiku, będących dziełem kobiety i mężczyzny, a mimo to korespondujących treścią ze sobą tak, że niewidoczna jest granica pomiędzy nimi. W chwilę po tym arcyciekawym wystąpieniu, zebrani usłyszeli interpretację wierszy z tomiku w wykonaniu rzeszowskich przyjaciół Grupy. Chociaż tomik zawiera 6 wierszy Edwarda Guziakiewicza i 16 Joanna Betlej, przekroczenie subtelnej granicy poetyckiej wyobraźni odbyło się nadzwyczaj płynnie. To też zasługa Doroty Kwoki i Stacha Ożoga.
Po ich występie przed mikrofonem stanęła Agnieszka Ryś, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu i Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, swoim mini-recitalem podbiła serca wszystkich zgromadzonych, czym zasłużyła na słowa uznania. Kiedy przebrzmiały słowa ostatniej piosenki dyrektor Maria Błażków zaprosiła do stolika gospodarzy promocji. Edward Guziakiewicz zdradził w jaki sposób powstał tomik i podziękował Stachowi Ożogowi za przychylną recenzję, Joanna Betlej podziękowała zaś starszemu koledze po piórze za przygotowanie tomiku do druku. Odpowiadając na słowa Edwarda Guziakiewicza, Stach Ożóg rozwinął swą pierwszą wypowiedź i zwrócił uwagę na fakt, że ten dał szansę na twórcze zaistnienie młodej osobie, co jest godne podziwu. W podobnym tonie gratulował autorom prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera Jerzy Kazana, podkreślając w swym wystąpieniu to samo: zarówno władze Towarzystwa, a także Grupy opowiadają się za rozwijaniem wszechstronnej współpracy z młodzieżą. W ożywionej dyskusji wzięli udział: Marek Skalski, Stach Ożóg, Cecylia Betlej, Czesław Bury i Maria Błażków. Gratulacje recytatorom, w imieniu dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuszowie Narodowym, złożył Mieczysław Działowski.
Gratulacje autorom i wykonawcom złożyli natomiast Maria Błażków i Zbigniew Michalski. Przy kawie i herbacie trwały, długo po zakończeniu imprezy, kuluarowe rozmowy pomiędzy twórcami.
Na następnym spotkaniu, w dniu 1 sierpnia 2009r., w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu zaprezentuje, w obecności twórców swego regionu, swój tomik „camera_obscura” Roman Misiewicz z Dębicy.