Śpiewająca promocja tomiku „Musicalowe natchnienie” Małgorzaty Pazdro

 "Musicalowe natchnienie", debiutancki tomik Małgorzaty Pazdro zawierający teksty do coverów i piosenki z musicali "W tym roku świąt nie będzie" i "Siostrzyczki" doczekał się promocji 9 października 2020 roku w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

Spotkanie po mistrzowsku poprowadziła Maria Orłowska, która stworzyła niepowtarzalny klimat, przybliżyła sylwetkę Autorki tomiku, a opierając swój scenariusz na recenzji napisanej przez mielecką poetkę  pełniącą funkcję prezesa MGL SŁOWO Aleksandrę Pigułę, przeprowadziła swoim wspaniałym subtelnym głosem słuchaczy przez zawartość całego tomiku.


zdjęcia: Zbigniew Wicherski oraz Małgorzata Mikina


Małgorzata Pazdro w swoim wystąpieniu podziękowała swojemu tacie, siostrom, córkom Laurze i Marysi za rodzinne wsparcie, Aleksandrze Pigule za poetyckie natchnienie oraz recenzję tomiku, prezesowi TMZM im. Władysława Szafera w Mielcu Januszowi Chojeckiemu i Zarządowi Towarzystwa za wsparcie finansowe druku oraz promocji, a także wszystkim tym, którzy przyczynili się do wydania tomiku i zorganizowania promocji w niełatwych warunkach pandemicznych.

Następnie głos zabrał Janusz Chojecki, który nie krył wzruszenia i zadowolenia z faktu, że Małgorzata Pazdro, osoba z tak ogromnym dorobkiem artystycznym, należy do TMZM i MGL SŁOWO.

Aleksandra Piguła gratulując Małgorzacie Pazdro wydania tomiku życzyła jej dalszych muzycznych i poetyckich dokonań.

Promocji towarzyszyła wystawa rysunków z tomiku "Musicalowe natchnienie" autorstwa Marysi Pazdro, Kamili Kardyś i Małgorzaty Wiech.

Organizatorami promocji było Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej, Mielecka Grupa Literacka SŁOWO oraz Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu.

W tym wspaniałym spektaklu poetycko-muzycznym z ramienia TMZM oraz MGL SŁOWO udział wzięli: prezesi Janusz Chojecki, Zbigniew Wicherski; udział wzięły poetki: Aleksandra Piguła, Teresa Elżbieta Pyzik, Małgorzata Mikina oraz Ewa Siembida.

Należy oczekiwać, że piosenki z tomiku Małgorzaty Pazdro usłyszymy jeszcze nie raz, bo działają jak balsam dla duszy, a "Musicalowe natchnienie" to dopiero początek poetyckiej drogi Autorki.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania promocji składam serdeczne podziękowania.

Aleksandra Piguła


 

Please publish modules in offcanvas position.