Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi dla członków TMZM

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych
Uroczystość, podczas której Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska wręczyła odznaczenia za wybitne zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej oraz za osiągnięcia w pracy samorządowej, odbyła się 24 czerwca 2014 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Medale i odznaki otrzymało około 50 zasłużonych mieszkańców województwa.

Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę, otrzymali mieszkańcy regionu, którzy wyróżnili się m. in. działalnością na rzecz społeczności lokalnej, rozwoju i upowszechniania sportu wśród osób niewidomych i słabowidzących, a także wzorowym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa.

 

Postanowieniem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego na wniosek Wojewody Podkarpackiego za wybitne zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej odznaczeni zostali członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera: Złotymi Krzyżami Zasługi odznaczono Jerzego Kazanę i Józefa Witka, Srebrne Krzyże Zasługi otrzymali: Maria Błażków, Jadwiga Klaus i Jan Stępień. Brązowymi Krzyżami Zasługi odznaczono Zbigniewa Michalskiego i Zbigniewa Wicherskiego.

 

Postanowieniem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego na wniosek Wojewody Podkarpackiego Złotymi Krzyżami Zasługi odznaczono: Jerzego Kazanę i Józefa Witka z Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej za zasługi na rzecz społeczności lokalnej.

Srebrne Krzyże Zasługi otrzymali: Maria Błażków, Jadwiga Klaus i Jan Stępień z Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej za zasługi na rzecz społeczności lokalnej.

Postanowieniem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego na wniosek Wojewody Podkarpackiego Brązowymi Krzyżami Zasługi odznaczono: Zbigniewa Michalskiego i Zbigniewa Wicherskiego z Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej za zasługi na rzecz społeczności lokalnej.

- we współczesnym świecie to bardzo zaszczytne i dostojne zadanie zajmowania się sprawami społecznymi. Coraz rzadziej, zwłaszcza młodzi ludzie garną sie do pracy społecznej. coraz rzadziej znajduje się osoby które z własnej chęci pomocy bliźniemu angażują się w sprawy społeczne. Dlatego z dużym honorem w imieniu Prezydenta RP dzisiaj wręczyłam te odznaczenia. Razem jest łatwiej i można więcej osiągnąć. - podsumowała Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska.

W imieniu odznaczonych Józef Witek podziękował wojewodzie za otrzymane odznaczenia.
- Myślę, że dla nas wszystkich będzie to impuls do dalszej pracy społecznej na rzecz społeczności Podkarpacia jak i regionu.

Za wybitne zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej odznaczeni zostali:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
Jerzy Kazana
Józef Witek

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
Maria Błażków
Jadwiga Klaus
Jan Stępień

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
Zbigniew Michalski
Zbigniew Wicherski

Opracował: Zbigniew Wicherski   ...


Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi dla członków TMZM, Rzeszów 24.06.2014
link do filmu: http://youtu.be/sKvJ1nwUZko
Nagranie wideo: Zbigniew Wicherski


Please publish modules in offcanvas position.