Nadsańskie Spotkania Poetyckie

Nadsańskie Spotkania Poetyckie to impreza młoda, odbywająca się w prastarym Przemyślu z inicjatywy Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury.
Prezes Mieczysław Szabaga i zastępczyni Maria Gibała przez trzy sierpniowe dni oferują poetom, oraz gościom szeroki program atrakcji, do których w tym roku dołączono konkurs poetycki „Wstęga Sanu”.W konkursie wzięło udział 21 poetów, jury złożone z poetów Mateusza Pieniążka i Marii Gibały nagrodziło:

I miejsce Marzenna Lewandowska z Kowala
II miejsce Agata Litwin z Medyki
III miejsce Iwona Świerkula z Warszawy

wyróżnienia:
Alicja Chruścicka Przemyśl, Jan Gumbisz Kielce, Agata Lalik Wola Korzeniecka, Mira Umiastowska Warszawa, Krystyna Wulert Bydgoszcz.

W dniu 14.08.2018 na Zamku Kazimierzowskim odbyło się wręczenie nagród, oraz koncert zespołu Adama Hajduka „na gapę”. W dalszej części wieczoru „poetyckie refleksje” zaprezentowały gościom poetki Krystyna Wulert z Bydgoszczy, Zofia Mikuła z Warszawy i Maria Gibała z Przemyśla. Towarzyszył im przy fortepianie Mateusz Pieniążek.

Na zakończenie wystąpił aktor i mim z Teatru Małych Form w Bydgoszczy Mieczysław Giedrojć, ze spektaklem „Nos” wg .Mikołaja  Gogola.

Ewelina Łopuszańska

Please publish modules in offcanvas position.