Na krawędzi słowa i muzyki Jana Robaka i Aleksandry Piguły

W piękne, czerwcowe  popołudnie 16 czerwca 2018r. miłośnicy poezji i muzyki licznie zebrali się w Pałacyku Oborskich, aby wysłuchać piosenek z płyty „Na krawędzi” z muzyką Jana Robaka i wierszami Aleksandry Piguły.


link do galerii: https://wicherski1.blogspot.com

Wspólny projekt muzyczny członków Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo”  otworzył nowy rozdział działalności grupy. Jan Robak dał się już wcześniej poznać mieleckiej publiczności jako poeta, prozaik i kierownik zespołu „Łódź Piotrowa”. Tym razem występował jak kompozytor  i akompaniator   dziesięciu utworów do  wierszy Aleksandry Piguły, a piosenki zaśpiewały Jadwiga Kotwica- Zabłocka, Anita Działo i Kornelia Gancarz, która zaśpiewała w zastępstwie Klaudii Litwin. Koncert  z ogromnym wdziękiem i bardzo profesjonalnie prowadziła Kornelia Gancarz.

Na początku głos zabrał prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej Janusz Chojecki, który poprosił wszystkich obecnych o uczczenie minutą ciszy zmarłego niedawno śp. Romana Trojnackiego  mieleckiego fotoreportera, członka zarządu TMZM i przyjaciela, który przez wiele lat towarzyszył Mieleckiej Grupie Literackiej „Słowo”, a pierwszy utwór z płyty zatytułowany „Przejazdem” dedykowany był śp. Romanowi jako podziękowanie za Jego obecność i poświęcenie. Wspomniana już Kornelia Gancarz wprowadziła w klimat wierszy Aleksandry Piguły trafnymi zapowiedziami, a Jadwiga Kotwica–Zabłocka, która zaśpiewał osiem z dziesięciu utworów, zachwyciła słuchaczy swoim pięknym głosem i interpretacją.

Utwór „Apteka uczuć” zaśpiewała Kornelia Gancarz, a „Walc w chmurach” Anita działo. Tym razem na spotkaniu MGL „Słowo” w roli głównej wystąpiła muzyka, a przerywnikami były wiersze Teresy Elżbiety Pyzik, Elżbiety Żuchowskiej- Pezdy i Wandy Ludian.

Na zakończenie, jako prezent dla wykonawców , autorów  i całej publiczności Małgorzata Pazdro zaśpiewała dwie swoje kompozycje: ”Zaufaj mi” i „Odlećmy razem do gwiazd”. Prezes TMZM  Janusz Chojecki w swoim wystąpieniu wyraził zadowolenie z promocji płyty, pogratulował autorom, wykonawcom i wręczył symboliczne róże, zapraszając na skromny poczęstunek.

 Uroczy,  klimatyczny wieczór zakończyła sesja fotograficzna, a całe spotkanie uwiecznił Janusz Kipa, którego nagranie będzie dostępne niebawem. Wokalistki zaśpiewały na bis ostatni utwór „Walc w chmurach”, a wszyscy mogli nabyć płytę ze śpiewnikiem, aby mieć możliwość pozostania w klimacie poezji śpiewanej na dłużej.Utwór z płyty "Na krawędzi" tekst Aleksandra Piguła muzyka Jan Robak
wokal Jadwiga Kotwica-Zabłocka


Promocja płyty "Na krawedzi" już 16 czerwca
03-06-2018
Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Wł. Szafera w Mielcu, Mielecka Grupa Literacka "Słowo" TMZM, Muzeum Regionalne SCK w Mielcu Pałacyk Oborskich zapraszają 16 czerwca 2018 roku o godz. 18.00 na promocję płyty "Na krawedzi" z poezją Aleksandry Piguły i muzyką Jana Robaka.

 

Please publish modules in offcanvas position.