Spotkanie autorskie Aleksandry Piguły w Rzymie

25 czerwca 2017 roku w Auli św. Jana Pawła II przy kościele św. Stanisława w Rzymie odbyło się spotkanie autorskie  mieleckiej poetki Aleksandry Piguły. Spotkanie zorganizowali Polacy mieszkający i działający przy duszpasterstwie Polaków w Rzymie, którego głównym administratorem i koordynatorem jest ks. Jan Główczyk a rektorem ks. Paweł Ptasznik.

Na ten wieczór przybyli: Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Janusz Kotański z małżonką Anną, ks. Antoni Pyznar i ks. Jacek Staniek a także  pochodzący z Woli Mieleckiej i pracujący obecnie w Watykanie ks. Piotr Bajor oraz mieszkający w Rzymie Polacy i mieszkańcy Rzymu.

Mielecka poezja w Wiecznym Mieście


od lewej:  żona ambasadorowa RP w Watykanie - Anna Kotańska, Poetka Aleksandra Piguła,
Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej – Janusz Kotański

Pamiątkowe zdjęcie z organizatorami spotkania ( z tyłu ks. Piotr Bajor)

Spotkanie rozpoczął ks. Jan Główczyk, który powitał autorkę i jej przyjaciółkę Beatę Lipską, wszystkich zgromadzonych gości i przedstawił sylwetkę i dorobek literacki Aleksandry Piguły.

Później zagościła poezja Aleksandry. W pierwszej części autorka przedstawiła kilka wierszy z tomików „Kropla”, „Dłonie”, „Skrzydła”, zaś wiersze z tomiku „Karuzela” przeczytała Beata Lipska. Wiersz z tomiku „Skrzydła” zatytułowany „Zimowa noc” przedstawił ks. Jacek Staniek . Następnie zabrzmiała muzyka włoska, zaś prawdziwą niespodzianką przygotowaną dla autorki były wiersze z tomiku „Karuzele Merry-go-round” czytane w języku polskim i angielskim przez Joannę Bak.

Na spotkaniu niespodziankom nie było końca, gdyż kolejną były wiersze czytane przez Wiktorię Gutkowską i Sarę Gutkowską, uczennice polskiej szkoły we Włoszech, które przeczytały wiersze „Mój anioł”, „Nie pytaj” , „Nowoczesność”i „Pewność niepewna”. Po kolejnej dawce włoskiej muzyki publiczność zgromadzona w Aulii św. Jana Pawła II miała okazję posłuchać kilku wierszy z tomiku „Strofy na...” w wykonaniu Pana Ambasadora RP przy Stolicy Apostolskiej Janusza Kotańskiego, który przeczytał wiersz „Prawda” a kolejne  wiersze z tego zbioru tautogramów przedstawiła zebranej publiczności Beata Lipska.

Na spotkanie z mielecką poetką przybyli też Włosi i dla nich były czytane wiersze z tomiku „Skrzydła” tylko w języku włoskim i wiersz  Aleksandry Piguły pt. „Świat w gruzach” dedykowany ofiarom trzęsienia ziemi , które nawiedziło Włochy w 2016 roku. Po kolejnej porcji włoskiej muzyki autorka podziękowała jeszcze raz za zaproszenie  i cudowne spotkanie w Wiecznym Mieście i jak przystało na poetkę podziękowała wierszami napisanymi specjalnie na to spotkanie. Organizatorzy spotkania zadbali też o ciało i przygotowali wspaniały poczęstunek.

Na zakończenie była okazja do swobodnej rozmowy a autorka podpisywała swoje tomiki.
Spotkanie poetyckie w Rzymie pozostanie w serdecznej pamięci autorki i  wielu mam nadzieję uczestników.


Zaproszenie
19.06.2017
Duszpasterstwo Polaków  przy kościele św. Stanisława w Rzymie zaprasza na spotkanie autorskie Aleksandry Piguły pt. „Od Kropli do Strofy”.
W programie: prezentacja Autorki, recytacja wierszy z tomików: Kropla, Dłonie, Skrzydła , Karuzela , Strofy na
w  wykonaniu Aleksandry Piguły i Beaty Lipskiej

Rzym 25 czerwca 2017 r. (niedziela)  godzina 19:00
Via Botteghe Oscure 15


Podobne tematy:
- Spotkanie autorskie Aleksandry Piguły w Dworku Oborskich, 30 czerwca 2017 roku (piątek) o godz, 18.00


 

Please publish modules in offcanvas position.