Promocja tomiku poezji "Pestki" Mirosława Welza w MBP Mielec

Spotkanie autorskie połączone z promocją tomiku „Pestki” Mirosława Welza 6 listopada 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu, przybliżyło znakomitą poezję z tego tomiku, związanego z Krosnem poety – członka ZLP – Oddziału Rzeszów, literata który dotychczas wydał dziesięć tomików poezji, będącego w życiu prywatnym doktorem nauk weterynaryjnych.

Powitała gości imprezy  dyrektor MBP Jolanta Strycharz, spotkanie poprowadził prezes Grupy Zbigniew Michalski, który także opowiedział o zawartości prezentowanej książki i o samej poezji autora. „To poezja wysmakowana, to poezja ciekawa, powstała w następstwie wielu lat pracy i doświadczeń pisarskich, poezja z wieloma zakamuflowanymi treściami, do których można ciągle powracać i odnajdywać nowe treści. Pestki w strukturze owocu niby bez znaczenia, lecz to one stanowią o jego jakości…” - mówił o prezentowanej książce.

Sugestywne „Pestki”
Śpiewająco spotkanie rozpoczął zespół „Cantica Romanza” w składzie Dorota Grabiec  i Przemek Pawłowski. Zaprezentowali oni dwie piosenki „Róża” i „Zachód jesienny” z tekstem Bolesława Leśmiana i jedno opracowanie własne – „Maski”. Wybrane utwory z tomiku przybliżyli Barbara Augustyn i Jan Stępień.

Bezpośrednio potem, własną chwilę prawdy miał sam autor: opowiedział o swojej drodze twórczej, pracy na stanowisku Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii i rozlicznych pasjach. Odczytał także, przy tej okazji, kilka wierszy z tomiku, opowiedział o szczegół technicznych związanych z tomikiem, a także zaprezentował swoje aforyzmy.

Jego wystąpienie dało asumpt do szerszej dyskusji. Wzięli w niej udział: Z. Michalski, J. Stępień, A. Talarek, B. Augustyn, W. Kłaczyński, J. Żelazo, R. Majdański i inni. Wszystkich interesowały rozliczne wątki z pisarskiej kariery autora. Podczas spotkania obecni byli koledzy autora po fachu: z Mielca W. Kłaczyński i R. Tomas, z Radomyśla R. Majdański (także poeta) oraz żona autora.  

Imprezę zakończyła pamiątkowa sesja fotograficzna.

Bezpośrednio po niej autor podpisywał swoje książki.


fot. Roman Trojnacki


Zaproszenie na promocję tomiku poezji "Pestki" Mirosława Welza
30-10-2016
Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu , Grupa Literacka "Słowo" przy TMZM im. Władysława Szafera w Mielcu zapraszają 5 listopada 2016 roku o godz.16.00 na spotkanie autorskie Mirosława Welza.

Please publish modules in offcanvas position.