Promocja tomiku Stefana M. Żarowa w Klubie Karton w Rzeszowie

W cyklu „Melpomena i inne”, w Klubie Kultury „Karton” Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej  w Rzeszowie, odbyło się 21 października 2016 r. spotkanie autorskie, połączone z prezentacją tomiku „Na styku cieni”, członka Grupy Literackiej „Słowo” przy TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu, poety, krytyka literackiego, eseisty – Stefana M. Żarowa.

Imprezę rozpoczął i poprowadził Józef Tadla - kierownik tamtejszego przybytku kultury, znany z wielu imprez literackich, które dotąd poprowadził, goszcząc pisarzy z Rzeszowa i z odległych miejscowości Podkarpacia, a także z Polski i z zagranicy. Imprezie towarzyszył wernisaż rzeźby Józefa Pałaca – członka Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie. Podczas spotkania obecna była rodzina mieleckiego twórcy: żona Anna i syn Konrad z dziewczyną.

Rozpoczęcie zbiegło się z odczytaniem i wręczeniem gościowi dyplomu gratulacyjnego Prezydenta Miasta Rzeszowa Stefana Ferenca przez Józefa Tadlę.

Następnie zaprezentowali się młodzi soliści Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie: Aleksandra Wajda, Adrian Grądziel i Klaudia Zarzycka. Przestrzenie wyobraźni autora przedstawił, w autorskiej prezentacji, Stach Ożóg – znany recytator rzeszowski, poeta, rzeźbiarz, animator  kultury i pracownik Uniwersytetu Rzeszowskiego. Była  to prawdziwa uczta: rzeszowski profesor słowa, jak bywa nazywany ten człowiek wielu pasji, zachwycił podwójnie zgromadzonych w „Kartonie” miłośników poezji, zaprezentował poezję autora w realu i nagraniu DVD Dolby stereo.

Jako pierwszy z gości wystąpił prezes „Słowa” Zbigniew Michalski, wypowiadając się w samych superlatywach o prezentowanym tomiku i poezji wiceprezesa Grupy – Stefana M. Żarowa. Wystąpiło też wiele członków RSTK Rzeszów, gdzie także jest wiceprezesem, gość piątkowego spotkania w rzeszowskiej świątyni literatury: prezes Józef Kawałek, poetka Maria Rudnicka i inni. Na pamiątkę, od autora wernisażu, Stefan M. Żarów otrzymał swą podobiznę w drewnie.

Podczas imprezy, z obecnością rzeszowskich mediów, wszyscy bawili się znakomicie. „Słowo” reprezentowane było przez delegację w składzie: Barbara Augustyn, Zbigniew Michalski, Aleksandra Piguła, Teresa Pyzik, Jan Stępień, Andrzej Talarek, Izabela Trojanowska i Roman Trojnacki.

fot.Roman Trojnacki
Promocja tomiku poezji "na Styku cieni" Stefana M. Żarowa w Klubie Karton w Rzeszowie

 

 

Please publish modules in offcanvas position.