Świat na styku cieni Stefana M. Żarowa

Promocją tomiku „Na styku cieni” Stefana M. Żarowa 1 października 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu, Grupa Literacka „Słowo” działająca przy TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu, zapoczątkowała jedenasty rok swojej pracy w swoim środowisku.


Podczas uroczystości, która zgromadziła liczne grono miłośników poezji, z rąk prezesa TMZM Janusza Chojeckiego legitymacje tego stowarzyszenia otrzymało literackie małżeństwo Joanna i Włodzimierz Kłaczyńscy.

Gości imprezy powitała p.o. dyrektora MBP Jolanta Strycharz, spotkanie poprowadził prezes Grupy Zbigniew Michalski, który także opowiedział o zawartości promowanej książki i o samej poezji wiceprezesa Grupy. „To poezja wysmakowana, to poezja ciekawa, powstała w następstwie wielu lat pracy i doświadczeń pisarskich…” - mówił o prezentowanej książce.

Wybrane utwory z tomiku przedstawili Barbara Augustyn i Jan Stępień. Bezpośrednio potem, własną chwilę prawdy miał sam autor: opowiedział o swojej drodze twórczej - obecności w ponad pięćdziesięciu almanachach literackich, mówił także o wielu pozaliterackich pasjach, a także karierze samorządowca, nauczyciela, aż wreszcie wicedyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, gdzie pracuje po dzień dzisiejszy, pełniąc poza pracą funkcję wiceprezesa Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie. Odczytał także, przy tej okazji, kilka wierszy jakie trafią do przygotowywanego do druku nowego tomiku.

Jego wystąpienie dało asumpt do szerszej dyskusji. Wzięli w niej udział: A. Talarek, A. Piguła, B. Augustyn, J. Chojecki i inni. Wszystkich interesowały liczne wątki z pisarskiej kariery autora. Podczas spotkania obecna była żona autora Anna i syn Konrad. Zakończyła go pamiątkowa sesja fotograficzna. Zbigniew Michalski zaprosił na promocję „Strofy na…” A. Piguły  15 października 2016 r. w Muzeum Regionalnym w Mielcu i rzeszowską promocję „Na styku cieni”, która odbędzie się 21 października 2016 roku.
ZOBACZ


Zaproszenie
25.09.2016
Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu , Grupa Literacka "Słowo" przy TMZM im. Władysława Szafera w Mielcu zapraszają 1 października 2016 roku o godz.16.00  na promocję tomiku poezji "Na styku cieni" Stefana Żarówa

Please publish modules in offcanvas position.