{jcomments on}Liczne grono miłośników poezji, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, zjawiło się 8 grudnia 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu, by wziąć udział w spotkaniu autorskim Barbary Mazurkiewicz, członkini Związku Literatów Polskich – Oddział Rzeszów, członkini Stowarzyszenia Autorów Polskich i Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli, autorki o bogatym biogramie artystycznym, docierającej ze swoją twórczością daleko poza Polskę i Europę.

W Samorządowym Domu Kultury w Tuszymie, 28 listopada 2012 roku, odbyło się spotkanie integracyjne Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Przecławiu, Koła Gospodyń Wiejskich „Tuszymianki” w Tuszymie, Klubu Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu i Grupy Literackiej „Słowo” z Mielca.

dziś szedłem
myślą, mową i uczynkiem
w 11 pochodach
szlakiem Niepodległej

droga krzyżowała się
w tym samym punkcie

płomienne rondo Dmowskiego
nie było festiwalem nienawiści
w kryzysie dorastania
- jaśniało kolorem wolności
w pospolitym smaku demokracji

najtrudniejsza jest
utrata wiary
w literaturę romantyczną

dlatego wierzę
że jest w nas jeszcze sporo miłości
odłożonej
na czarną godzinę

Szczelnie wypełniona sala czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu była w sobotnie popołudnie 10 listopada 2012 r., tłem promocji debiutanckiego tomiku poezji "W lustrze babiego lata" Teresy Elżbiety Pyzik , członkini Grupy Literackiej "Słowo", działającej przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Wł. Szafera w Mielcu. Podczas spotkania swój niezwykły kunszt artystyczny przedstawiła Halina Saj z Klubu Środowisk Twórczych, prezentując, namalowane w drewnie anioły.

W czwartkowe popołudnie 25 października 2012 r.,  już po raz po raz osiemnasty poeci z województwa podkarpackiego spotkali się na Dorocznym Spotkaniu Poetów. Impreza zorganizowana została przez Centrum Kulturalne w Przemyślu, w przepięknej sali koncertowej Przemyskiego Towarzystwa Muzycznego, które było partnerem tego przedsięwzięcia.

Druga, po odbytej 13 września 2012 r. w Stalowej Woli, promocja tomiku poezji „Dies irae? Wiersze niepolityczne” Andrzeja Talarka w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu w dniu 21 października 2012 r., zgromadziła członków Grupy Literackiej „Słowo”, działającej przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu, zdeklarowanych miłośników poezji i niewielkie grono przyjaciół oraz rodzinę poety wraz z żoną Danutą.

Serce kultury w wymiarze gminnym,  jakim jest Gminy Ośrodek Kultury w Niwiskach, za przyczyną Pani dyrektor Małgorzaty Tetlak, w dniu 11 października 2012 r. gościł uczestników „Złotojesiennej  Zbiórki Poetyckiej 2012” zorganizowanej przez Podkarpacką Izby Poetów, Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.

Please publish modules in offcanvas position.