Zmarł śp. Stanisław Grabowski (1946-2020), poeta pisarz, autor książek dla dzieci

30 września 2020 roku w Warszawie zmarł w wieku 74 lat śp. Stanisław Grabowski - poeta pisarz, autor książek dla dzieci, dokumentalista i recenzent. Stanisław Grabowski zaprezentował swój dorobek literacki na spotkaniu z członkami Mieleckiej Grupy Literackiej "SŁOWO" 5-go kwietnia 2014 roku w Bibliotece Miejskiej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

Miałam przyjemność uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu, w czasie którego Stanisław zaprezentował  wiersze z tomiku "Magister Sancho Pansa", opowiadał o roli poezji  we współczesnym świecie, swojej przyjaźni z ks. Janem Twardowskim.  Byłam zaszczycona, kiedy zgodził się napisać recenzję do mojego tomiku "Skrzydła", a później do mojego tomiku "Strofy na ...".

Na zawsze zachowam uwagi Pana Stanisława dotyczące edytorstwa, tworzenia i zapamiętam Go jako wspaniałego, mądrego człowieka z ogromnym dystansem do siebie, poczuciem humoru i poetę, który dodał mi skrzydeł, nauczył odpowiedzialności za słowo i zachęcał do dalszego pisania. W tomiku Stanisława Grabowskiego "Późne popołudnie" autor umieścił cytat: "Tak chciałbym, by został po mnie choć jeden wers jak po dinozaurach kości" (z wiersza „Mitologiczne imię” z tomiku albańskiego poety Agima Gjakova ”Saga o wietrze” ).

Panie Stanisławie, może Pan spoczywać w spokoju, zostanie po Panu znacznie więcej, a Pan pozostanie w pamięci czytelników na zawsze.

W imieniu Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej
jego prezesa Janusza Chojeckiego
oraz  Zarządu i członków Mieleckiej Grupy Literackiej "SŁOWO"
składamy najszczersze kondolencje Rodzinie.

Aleksandra Piguła
Prezes Mieleckiej Grupy Literackiej "SŁOWO"

Please publish modules in offcanvas position.