Debiutancki tomik Henryki Marek "Być różą"

Henryka Marek to kolejna członkini Mieleckiej Grupy Literackiej "Słowo", której debiutancki tomik "Być różą", ukazał się dzięki wsparciu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej. Autorka jest liderem Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Żywa Woda" przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu i opiekunem diakoni muzycznej "Gloria".

Promocja  tomiku odbyła się 18 września 2020 roku w Hotelu Polskim, a poprowadziła ją  Barbara Mamcarz, która nadała temu spotkaniu niezwykły klimat ,wprowadzając słuchaczy w nurt poezji religijnej, a nawet w niezwykły sposób zaserwowała publiczności swoisty wykład na temat roli poezji chrześcijańskiej we współczesnym świecie, nawiązując do wierszy Norwida, Miłosza,  Kamieńskiej i Twardowskiego. Mieliśmy okazję posłuchać wierszy obecnego na spotkaniu prezesa Zarządu Głównego Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR  Jerzego Mamcarza z tomiku "Ponte przewodnik poetycki Italia" . Jerzy Mamcarz otrzymał z rąk prezesa TMZM Janusza Chojeckiego list gratulacyjny w imieniu Zarządu TMZM i MGL "Słowo" z życzeniami wytrwałości i satysfakcji z powierzonej funkcji.


Utwory Henryki Marek zawarte w tomiku 'Być różą" podzielone na trzy części zawierają wierszowane modlitwy, wiersze nawiązujące do osobistych przeżyć autorki i piosenki jej autorstwa.  Do recytacji swojej poezji Henryka Marek  zaprosiła Panie: Elżbietę Witek i Marię Orłowską, zaś wiersze najbardziej osobiste w imieniu autorki przedstawiła Barbara Mamcarz.

W trzeciej części spotkania panie z diakonii Muzycznej "Gloria" w składzie; Grażyna Kokoszka, Elżbieta Światowiec, Teresa Bańka, Małgorzata Kamińska, Małgorzata Kolisz, Halina Wiktorowska zaśpiewały kilka piosenek z tomiku Henryki Marek przy akompaniamencie Jana Robaka. Na zakończenie zaśpiewały Jadwiga Kotwica Zabłocka i Anita Działo.
 
Bohaterka spotkania podziękowała  prezesowi TMZM Januszowi Chojeckiemu i prezes MGL "Słowo" Aleksandrze Pigule za wsparcie w wydaniu tomiku, Teresie Elżbiecie Pyzik za korektę, Barbarze Mamcarz za poprowadzenie promocji, Marii Orłowskiej i Elżbiecie Witek za recytację, a wszystkim uczestnikom za obecność.

 Prezes MGL "Słowo" Aleksandra Piguła, gratulując debiutanckiego tomiku, życzyła autorce wytrwałości w trudnej drodze poetyckiej, którą Henryka Marek rozpoczęła. Spotkanie uwiecznili na zdjęciach Małgorzata Mikina i Pan Józef Załucki, którym serdeczne dziękuję.

Aleksandra Piguła
zdjęcia: Józef Załucki

Please publish modules in offcanvas position.