Spotkanie walentynkowe Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO

KOCHAJĄCE SERCE ZAWSZE JEST MŁODE, pod takim hasłem Mielecka Grupa Literacka SŁOWO TMZM obchodziła walentynki 15 lutego 2020 roku. W kameralnym gronie, z zaproszonymi gośćmi, wspominaliśmy pierwsze miłości, czytaliśmy wiersze o różnych odcieniach tego ponadczasowego uczucia.

Na wstępie Wiktoria Kuroń z Towarzystwa Gimnastycznego Sokół 1893, którą  przygotowała do występu Jolanta Dudzik, zaśpiewała dwa utwory:"Miasteczko cud" i "Święta wojna", czym wprowadziła uczestników w liryczny, walentynkowy nastrój.

W spotkaniu nie mogło zabraknąć panów, bo cóż warta byłaby miłość bez wsparcia męskich serc - prezesa TMZM Janusza Chojeckiego i kolegów po piórze –Kazimierza Treli i Jana Robaka. Z Rzeszowa przyjechały dwie nasze koleżanki – Ewelina Łopuszańska i Joanna Prejzner, która jest prozaikiem, a specjalnie na walentynki  napisała wiersz.

Prezes MGL „Słowo” Aleksandra Piguła serdecznie powitała w gronie nowe poetki; Beatę  Borowską-Seterę oraz Danutę Maziarz i pozostałe panie: Teresę Elżbietę Pyzik, Justynę Ryczek, Ewę Siembidę, Henrykę Marek, Małgorzatę Mikinę, Lucję Polewską, Danutę Maziarz i Bogusławę Pisarczyk.

Większą część spotkania zajęła prezentacja wierszy o tematyce miłosnej, napisanych na tę okazję bądź powyciąganych z archiwów poetów. Ponieważ miłość niejedno ma imię tematyka liryków była różnorodna- od miłości czystej , niewinnej, poprzez miłość dojrzałą,  szaloną, uczucia do przyrody, świata, Boga.
Na wymianie doświadczeń, snuciu planów na kolejne miesiące, rozmowach przy dobrym ciastku oraz  kawie i herbacie miło spędziliśmy sobotnie popołudnie.

Teresa Elżbieta PyzikZdjęcia: Bogusław Trojnacki
link do galerii: http://rom54.blogspot.com/2020/02/kochajace-serce-zawsze-jest-mode.html#more

Please publish modules in offcanvas position.