Inauguracja 14 roku działalności MGL SŁOWO

23 stycznia 2020 roku członkowie Mieleckiej grupy Literackiej SŁOWO spotkali się w Jadernówce, aby zainaugurować  14 rok  swojej działalności.

1

Prezes MGL SŁOWO Aleksandra Piguła, po powitaniu zebranych członków  grupy oraz prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej Janusza Chojeckiego, przedstawiła plan pracy na kolejne miesiące 2020 roku. Znalazły się w nim m.in. indywidualne spotkania z poetami, promocje tomików Małgorzaty Pazdro i Henryki Marek, warsztaty teatralno- literackie oraz udział w imprezach kulturalnych miasta i województwa.

Prezes TMZM Janusz Chojecki zreferował działalność Towarzystwa w 2019 roku, podkreślając bardzo dobre wyniki Towarzystwa, na które m.in. niemały wpływ miała prężna działalność MGL SŁOWO działającej w jego strukturach. Podkreślił, że Towarzystwo cieszy się ogromnym prestiżem w Mielcu, czego dobitnym potwierdzeniem było przyznanie Towarzystwu przez Mielecką Radę Działalności Pożytku Publicznego  nagrody- statuetki  PROMETEUSZA, jako najlepszej organizacji pozarządowej roku 2019 działającej na terenie miasta Mielca. Złotymi i Brązowymi Krzyżami Zasługi oraz odznaczeniami Zasłużony dla Kultury Polskiej z okazji 55-lecia działalności Towarzystwa  zostali uhonorowani członkowie Towarzystwa, w tym także MGL SŁOWO: Jadwiga Klaus, Zbigniew Wicherski, Teresa Pyzik, Wiesław Kulikowski, Józef Witek, Piotr Durak.  Uroczyste wręczenie tych odznaczeń miało miejsce  w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. M. Karłowicza w Mielcu podczas uroczystej jubileuszowej gali, podczas której prezes Janusz Chojecki wręczył  medale oraz statuetki tegorocznym laureatom Pieczęci Zasług Obywatelskich.

Na zakonczenie życzył poetom na rok 2020 wspaniałej twórczości i promowania swoich wierszy i innych dzieł literacko-muzycznych w mediach, na terenie miasta, także w prasie regionalnej i ogólnopolskiej.

Ponieważ styczeń to okres poświąteczny, każdy z obecnych literackich twórców SŁOWA przeczytał swoje wiersze korespondujące z tym świętem oraz inne związane z okresem karnawałowym. Spotkanie uświetnił nasz kolega Adam Kopacz, który zagrał  na akordeonie kilka przepięknych kolęd i innych  znanych utworów muzycznych. Wspólne muzykowanie i śpiewanie stworzyło niepowtarzalną, rodzinną atmosferę.

W poczet „SŁOWA” została też oficjalnie przyjęta młoda, obiecująca poetka, Łucja Polewska.

Przy herbacie i kawie oraz słodkościach, poeci wymieniali się doświadczeniami i informacjami nt. planów literackich, także muzycznych na najbliższą przyszłość.

Tekst i zdjęcia – Teresa Elżbieta Pyzik

Please publish modules in offcanvas position.