Matka w wierszu i obrazie, I Powiatowy Konkurs w Przecławiu

24.05.2019r. odbyło się rozstrzygnięcie I Powiatowego Konkursu literacko–plastycznego „Matka w wierszu i obrazie” zorganizowanego przez Dom Kultury w Przecławiu.


Celem konkursu było: pobudzanie wrażliwości i twórczości poetyckiej dzieci i młodzieży, promocja twórczości dziecięcej, rozwijanie zainteresowań kulturą, tradycją i językiem ojczystym oraz rozwijanie więzi rodzinnych, ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowych relacji opartych na miłości i szacunku.
Organizatorzy przedsięwzięcia Dom Kultury w Przecławiu oraz SP w Przecławiu  zwrócili się o fachową ocenę wierszy i prac plastycznych do Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO TMZM.

W jury konkursu zasiedli: Aleksandra Piguła, Teresa Elżbieta Pyzik, Adam Kopacz oraz nauczycielka plastyki ze SP Przecław Kinga Kaszub. Na konkurs napłynęło 65 wierszy oraz 43 prace plastyczne, zatem wyłonienie zwycięzców nie było sprawą błahą.

Podczas uroczystego spotkania z okazji Dnia Matki oglądnęliśmy ciekawy program słowno-muzyczny przygotowany przez Lucynę Augustyn, która również jest członkiem Klubu Środowisk Twórczych w Mielcu oraz wręczaliśmy wspólnie z organizatorami konkursu nagrody i dyplomy zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie. Wszyscy laureaci zaprezentowali osobiście swoje wiersze.

My ze swej strony dziękujemy Elżbiecie Augustyn Gruszce – dyr. Domu Kultury w Przecławiu, Justynie Bieszczad i Elżbiecie Wilaszek za życzliwość i wspaniałą współpracę.


więcej informacji na: www.dkprzeclaw.pl

 

Please publish modules in offcanvas position.