Mieleckie Obchody Światowego Dnia Poezji 2019

Ideą Światowego Dnia Poezji jest czytanie i popularyzowanie poezji. 23 marca 2019 roku w Pałacyku Oborskich  Mielecka Grupa Literacka SŁOWO TMZM przypomniała wiersze z Almanachu „Schowane między słowami” w wykonaniu mistrzów recytacji: Marii Orłowskiej, Elżbiety Witek i Jana Stępnia.


Spotkanie prowadziła dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu Jolanta Strycharz, która razem z recytatorami stworzyła niepowtarzalny klimat, a w świat muzyki zabrały słuchaczy Magdalena Betleja i Grupa teatralno-kabaretowa Senior Show MUTW w Mielcu w składzie: Cecylia Lipa i Elżbieta Plata. Na mieleckie obchody Światowego Dnia Poezji przybyli liczni goście, a wśród nich wiceprezydent Mielca  Adrianna Miłoś, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu Joanna Kruszyńska, państwo Joanna i Włodzimierz Kłaczyńscy, członkowie zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im prof. Władysława Szafera w Mielcu z nowo wybranym prezesem Januszem Chojeckim, członkowie Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mielcu Elżbieta Kwiatkowska, liczna reprezentacja UTW oraz miłośnicy poezji. Po uczcie literackiej prezes TMZM Janusz Chojecki podziękował przybyłym gościom i zaprosił na słodki poczęstunek, aby przy kawie i herbacie kontynuować spotkanie.

Prezes Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” Aleksandra Piguła, dziękując za spotkanie, pogratulowała prezesowi TMZM Januszowi Chojeckiemu wyboru na kolejną kadencję, wiceprezes MGL SŁOWO Teresie Elżbiecie  Pyzik  i całemu zarządowi za współpracę, mając nadzieję, na kolejne udane spotkania.

Całość uwiecznili na zdjęciach wiceprezes  TMZM Zbigniew Wicherski i Roman Trojnacki mielecki fotoreporter i nowy członek zarządu TMZM.

Mieleckie święto poezji pokazało, że poezja nie musi być mową ezoteryczną i może docierać do szerszej grupy odbiorców, może wzruszać, zachwycać i bawić.

Aleksandra Piguła


fot: Z.Wicherski: link do galerii: https://wicherski1.blogspot.com/2019/03/mieleckie-obchody-swiatowego-dnia.html#more


fot: B.Trojnacki link do galerii: https://rom54.blogspot.com/2019/03/mieleckie-obchody-swiatowego-dnia-poezji.html


link do filmu: https://youtu.be/bKgWYFleBTg


ZAPROSZENIE
18.03.2019
Muzeum Regionalne SCK w Mielcu (Pałacyk Oborskich), ul. Legionów 73. 23 marca 2019 roku godzina 17.00 (sobota). 
W programie;
- prezentacja wierszy Członków Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO TMZM
- oraz zaproszonych gości
Recytacja:
- Maria Orłowska, Elżbieta Witek, Janusz Pacholec
Śpiew:
- Magdalena Betleja
- Senior Show


Please publish modules in offcanvas position.