W sobotę odbyło się uroczyste wręczenie Honorowych Nagród Literackich Złote Pióra.

XVII edycja przyznawanych od 1992 roku nagród rzeszowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich tym razem przebiegła w od lat przyjaznym i szanującym literatów środowisku Osiedlowego Domu Kultury KARTON.

Promocja tomiku wierszy „Drogi do domu”

10 grudnia br. odbyła się ostatnia impreza związana z rokiem jubileuszowym Gminnej Biblioteki Publicznej. W tym dniu miała miejsce uroczysta promocja tomiku poezji autorstwa Asi Hyjek z Tuszowa Narodowego i Iwony Zych z Grochowego pt „Drogi do domu”.

Tuszów Narodowy, publikacja - "Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary"

Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tuszowie Narodowym i Gminna Biblioteka Publiczna w Tuszowie Narodowym wydały pokłosie konkursu „Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary” w publikacji pod tym samym tytułem.

Niezwykła aura, pełna ciepła i życzliwości, towarzyszyła prezentacji tomiku „camera_obscura” Romana Misiewicza, jaka 1 sierpnia 2009 r. odbyła się w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu. Razem ze znanym twórcą z Dębicy, autorem trzech tomików poezji i redaktorem rzeszowskiej „Nowej Okolicy Poetów”, na zaproszenie Grupy Literackiej „Słowo”, przybyła do Mielca także jego żona Beata, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dębicy Marzena Kowalska i ceniona animatorka kultury Urszula Rojek.

Please publish modules in offcanvas position.