W miesiącu grudniu 2010 roku, biblioteczka Grupy Literackiej "Słowo" wzbogaciła się o tomik "Harfa w chmurach" Kazimierza Treli, który wydało  Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu. Wydrukował Zakład Poligraficzny Zbigniew Gajek w Mielcu.

1 grudnia 2010 roku w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu. Podsumowano ostatnie cztery lata działalności Zarządu Towarzystwa, wręczono listy gratulacyjne, Odznaki Jubileuszowe, oraz wybrano władze nowe statutowe na kolejne cztery lata.

Liczna rzesza twórców Grupy Literackiej „Słowo”, pomimo odbywającego się prawie równolegle konkursu „Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuszowie Narodowym, przyjaciół i entuzjastów poezji, rodziny gospodarza promocji i nauczycieli Szkół Podstawowych Nr. 1 i 2 w Mielcu przybyła na promocję tomiku „Posłuchaj wiatru, posłuchaj…” Janusza Kapuścińskiego, która odbyła się 13 listopada 2010 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu.

13 listopada 2010 roku w nowo otwartej sali wystawowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuszowie Narodowym przy licznie przybyłej publiczności dokonano uroczystego podsumowania V edycji Regionalnego  Konkursu Poetyckiego „Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary”, nad którym po raz kolejny patronat przejął marszałek Województwa Podkarpackiego.

W październiku 2010 r. nakładem własnym autora ukazała się drukiem powieść sf „Winda czasu”. Jest to już trzeci wydany tom fantastyki Edwarda Guziakiewicza, po „Przylotach na Ziemię” (Chicago 2006) i „Zdradzie strażnika planety” (Sandomierz 2009), nie licząc dużo wcześniejszej edycji broszurowej mikropowieści „Ekscytoza” (Tuchów 2000).

6 listopada 2010 zapraszamy na spotkanie wszystkich członków Grupy Literackiej "Słowo" ze względu na ważność poruszanych zagadnień.
Natomiast 13 listopada 2010 r. planowana jest promocja tomiku "Posłuchaj wiatru, posłuchaj" Janusza Kapuścińskiego.

30 września 2010 roku w siedzibie  Klubu "Turkus" odbyła się  prezentacja mieleckiego poety Wojciecha Szczurka. Jeżeli za miarę sukcesu artysty przyjąć szczelnie wypełnioną salę, podczas każdorazowego występu, to spotkanie autorskie z Wojciechem Szczurkiem, członkiem  Grupy Literackiej "Słowo" z Mielca, jakie odbyło się w ramach Podkarpackiej Izby Poezji,  w WDK  Rzeszów, do takich nie należało.

W sobotę 4 września 2010 roku odbyło się spotkanie jubileuszowe. Uświetnił je prezentacją teatru jednego aktora stały gość spotkań Słowa Stach Ożóg z Rzeszowa. – Dziękuję, że mogę od czterech lat uczestniczyć w tym happeningu – mówił.  Zbigniew Michalski, prezes Słowa życzył wszystkim by następne spotkanie jubileuszowe odbyło się w jeszcze większym gronie, by przybywało członków Grupy.

Please publish modules in offcanvas position.