Duet kobiecy, cykl spotkań „Dwa słowa w Słowie”

15 maja 2022 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu odbyło się spotkanie literackie z Elżbietą Żuchowską-Pezdą  i Justyną Ryczek z Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO rozpoczynające cykl spotkań „Dwa słowa w SŁOWIE”.

Spotkania mają na celu prezentację dwóch osób z Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO będą miały charakter kameralnych spotkań czasami w bibliotece, czasami w plenerze lub kawiarni. O charakterze przebiegu spotkania będą decydowali bohaterowie, którzy zaproszą swoich gości i wybiorą miejsce. Na wstępie prezes Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO Aleksandra Piguła, wręczyła  legitymację TMZM im. Władysława Szafera w Mielcu Steni Krawiec i przedstawiła młodego kandydata na członka MGL Kacpra Kusaka.

Powitała też bohaterki spotkania i obecnych stałych członków grupy: Teresę Elżbietę Pyzik, Jana Robaka, Kazimierza Trelę, Zbigniewa Ortyla, Danutę  Maziarz, a także Joannę Graboś i Mariannę Piasecką-Chuchro z Klubu Środowisk Twórczych.

Następnie głos zabrały bohaterki spotkania, które przedstawiły swoje wiersze opowiedziały jak zaczęła się ich przygoda z pisaniem i przeczytały po kilka swoich utworów. Była też okazja do wspólnych rozmów na temat sposobu pisania , inspiracji  i realizacji swoich pasji, nie tylko poetyckich. Pierwsze spotkanie z cyklu „Dwa słowa w Słowie” zakończyło wspólne zdjęcie.
To  bardzo bogate  doświadczenie, jakże inne od oficjalnych spotkań.

W małym, kameralnym gronie można się czasem więcej dowiedzieć  o człowieku i temu mają służyć  takie spotkania.

 

Please publish modules in offcanvas position.