Zmarła śp. Małgorzata Mikina (1981-2021)

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci Małgorzaty Mikiny, długoletniej członkini Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu, członka Komisji Rewizyjnej TMZM i Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO.


Małgorzata Mikina urodziła się 2 października 1981 roku w Krakowie. Ukończyła Technikum Technologii Żywności im. prof. Władysława Szafera w Rzemieniu, była absolwentką Centrum Kształcenia TORUS na kierunku Technik Administracji. Pracowała jako dziennikarz w lokalnym portalu informacyjnym „W Cieniu Jupiterów” w Mielcu prowadząc wywiady i relacje z wydarzeń kulturalnych w regionie.

Talent i zamiłowanie do pisania odkryła w sobie mając 15 lat. Zadebiutowała 21 marca 2017 roku podczas obchodów Światowego Dnia Poezji w Rzeszowie a jesienią tego samego roku wydała swój pierwszy tomik zatytułowany „W dobre jutro”, następnie w 2019 roku wydała kolejny tomik poezji „Czarna puma”. W 2019 roku zajęła trzecie miejsce w konkursie literackim  „Na skrzydłach Dedala”. Publikowała swoje wiersze na facebookowej stronie autorskiej oraz na stronie Mieleckiej Grupy Literackiej Słowo, którą też współredagowała. Jej wiersze znalazły się w almanachach Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO „Schowane między słowami” wydanym w 2017 roku i najnowszym z 2021 roku „W przestrzeniach wyobraźni”, którego promocja odbyła się 18 września tego roku z okazji 15 lecia Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO.

Małgorzata Mikina zmarła 22 października 2021 roku.

Małgosiu tak trudno uwierzyć, że nie ma Ciebie wśród nas, że żyjesz już w innej postaci i w naszej pamięci. Jakże nam będzie brakowało Ciebie, Twojego uśmiechu, Twoich słów, pomocnej dłoni, zdjęć, na których udokumentowałaś wydarzenia w MGL SŁOWO. Pozostaniesz na zawsze w naszej życzliwej pamięci.

W imieniu własnym, całego Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej oraz wszystkich członków Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO i sympatyków twórczości śp. Małgorzaty Mikiny składam najszczersze kondolencje Rodzicom, Bratu, Dzieciom i całej Rodzinie.
 
Droga Małgosiu spoczywaj w pokoju.

Aleksandra Piguła
Prezes Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO

Please publish modules in offcanvas position.