Dwa słowa w Słowie po raz czwarty

16 kwietnia 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu odbyło się czwarte już spotkanie Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO z cyklu „Dwa słowa w Słowie”. Zgodnie z formułą prezentowane były dwie poetki z MGL SŁOWO. Tym razem były to Aleksandra Piguła i Stenia Funia Krawiec.

Spotkanie muzycznie rozpoczął Adam Kopacz, który już po raz kolejny zagrał na akordeonie. Prezes TMZM Janusz Chojecki, który na spotkanie przyszedł z małżonką  Haliną  Chojecką, wspomniał o wcześniejszych spotkaniach tego cyklu, których bohaterami byli Elżbieta Żuchowska Pezda i Justyna Ryczek, śp. Jan Robak i Zbigniew Ortyl, Danuta Rusin i Adam Kopacz.

Następnie poetki prezentowały swoje wiersze. Na prośbę Aleksandry Piguły wiersze z kilku jej tomików recytowała Elżbieta Witek, a  Stenia Krawiec zaśpiewała i zagrała na gitarze kilka utworów poezji śpiewanej, co było nie lada niespodzianką.

W spotkaniu wzięli także udział dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu Jolanta Strycharz, prezes Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie Jadwiga Buczak,  prezes Uniwersytetu Ludowego z siedzibą w Tuszymie Anna Szlachetka, wiceprezes MGL Słowo Teresa Elżbieta Pyzik, członkowie MGL Słowo  Kazimierz Trela, Joanna Prejzner, Beata Borowska-Setera, Marzanna Olter, Maria Trojnacka z KŚT i liczni miłośnicy poezji.

Była to niezwykle sympatyczne spotkanie pełne niespodzianek, prowadzone w familijnym klimacie, urozmaicone wieloma znanymi utworami na akordeon i gitarę,  zakończone wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Aleksandra Piguła

Please publish modules in offcanvas position.