Poezja i malarstwo w Domu Kultury w Przecławiu

28 października 2022 roku w Domu Kultury w Przecławiu miłośnicy poezji i sztuki spotkali się na wernisażu malarstwa i rysunku Wojciecha Kaszuba i Adama „Godi” Godlewskiego oraz promocji  debiutanckiego tomiku Anny Kaszub IMPROMPTU. Anna jest członkinią Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO TMZM, a Wojciech od lat współpracuje z Grupą.

Jego obrazy znalazły się w almanachu SŁOWA „Schowane między słowami”, projektował okładki i grafikę do tomików m.in.Teresy Elżbiety Pyzik „W niepokoju myśli”. Oboje należą do Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Rędziny, które wsparło wydanie zbiorku poezji i  zorganizowanie imprezy.

Wiersze z tomiku IMPROMPTU recytowali Weronika Wilczyńska i Paweł Lenczowski. Na spotkaniu przy dźwiękach fortepianowej muzyki zebrani  goście zwiedzali wystawę obrazów olejnych, grafik, rysunku oraz przedmiotów sztuki użytkowej.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej, a zarazem MGL SŁOWO i Klub Środowisk Twórczych reprezentowali wiceprezes  SŁOWA Teresa Elżbieta Pyzik, Henryka Marek, Adam Kopacz, Halina Bednarz.

Podczas wernisażu nie zabrakło słów podziękowań i życzeń skierowanych do artystów od władz Gminy, dyrektora Domu Kultury, przyjaciół.

Please publish modules in offcanvas position.