8 listopada 2008r w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się wieczór autorski Wiesława Zielińskiego, prezesa Oddziału Związku Literatów Polskich w Rzeszowie.
Od początku istnienia Grupy Literackiej „Słowo”, działającej przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera, kolejne spotkania autorskie współorganizowane są z Miejską Biblioteką Publiczną w Mielcu.
Dostojnego gościa, zebranych członków Grupy, słuchaczy Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i pozostałych uczestników wieczoru powitała dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu Maria Błażków. Sylwetkę poety i prozaika Wiesława Zielińskiego oraz jego związki z mieleckim środowiskiem twórczym przedstawił zebranym, członek ZLP i Grupy Literackiej „Słowo”, Edward Guziakiewicz.
Na początku programu, przygotowanego z okazji wieczoru, wystąpiło trio muzyczne reprezentujące Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu w składzie: dyrektor Ryszard Kusek(kontrabas), uczeń Arkadiusz Kusek(saksofon) i nauczyciel Sławomir Kusek(klawikord). Zebrani nagrodzili gromkimi brawami wykonany program muzyczny, a prezes Wiesław Zieliński wraz z podziękowaniem podarował wykonawcom pismo „Nasz dom - Rzeszów”, gdzie w dodatku „Wspólna obecność” prezentuje twórców zrzeszonych w ZLP i partnerskich stowarzyszeniach twórczych.
Następnie wystąpiła grupa recytatorska I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu w składzie: Anna Furdyna, Ewa Ingram, Artur Klich, Izabela Spruch i Agnieszka Tomczyk. Młodzi recytatorzy zaprezentowali, po raz pierwszy, obszerne fragmenty z przygotowanego przez Wiesława Zielińskiego tomiku „Żart Pana Boga”. Ich wysiłek został również nagrodzony brawami. Szczególne podziękowanie skierował także do nich i do obecnej na wieczorze Małgorzaty Stryczek sprawującej w w/w szkole opiekę nad zespołem. Po zakończeniu programu słowno-muzycznego Wiesław Zieliński opowiedział o swojej fascynacji Nabokovem z czego powstał tomik „Syndrom Nabokova”, o rzeszowskim środowisku twórczym, o swoich związkach z Mielcem, o rodzinie, o czasach PRL – u gdy był aresztowany przez SB, o wartościach w poezji, o swym tomiku wierszy dla córki, o długości tekstów poetyckich, o tym czego chcemy w twórczości i jak niełatwo być sobą w poezji. Prezes Grupy Literackiej „Słowo” Zbigniew Michalski podziękował Wiesławowi Zielińskiemu za przybycie i powiedział, że jedną z osób recytujących była Agnieszka Tomczyk, która już za miesiąc będzie miała swoje święto, ponieważ 6 grudnia 2008 odbędzie się promocja jej tomiku „Pajęczyna”. Przybliżył także wszystkim obecnym Grupę i jej związki ze stowarzyszeniami twórców. Wiesław Zieliński zaproponował, aby rozważyć jego propozycję w sprawie współpracy z ZLP. Po zakończeniu spotkania trwały jeszcze długo ciekawe rozmowy przy kawie, herbacie i ciastkach.